VínoVýhodně.cz

Jaké pneumatiky koupit po zimní sezoně?

Zimní období se pomalu krátí a s ním i povinnost mít na svém automobilu přezuté zimní pneumatiky. Povinnost užívat zimní gumy platí v období od 1. listopadu do 31. března ovšem pro mnohé řidiče ani jasně stanovené datum nepředstavuje impuls k přezutí zimních pneumatik na letní – není žádným tajemstvím, že mnoho řidičů přezouvání na jaře vůbec neřeší a celoročně tak jezdí na zimních pneumatikách. Nejčastěji se obhajují financemi a brání se názorem, že přezouvat gumy dvakrát ročně je zbytečné a především drahé. Odborníci to však vidí jinak…

Nejezděte na zimních gumách celý rok – je to nebezpečné a drahé

Kdy je tedy na místě zout zimní pneumatiky a vyměnit je za letní? Ačkoli stanovené datum mluví jasně, je třeba se ohlížet i na počasí. Mezní teplotou je 7°C, kdy zimní gumy ztrácí své kladné vlastnosti. Jezdit na zimních gumách po celý rok se řidičům nevyplatí – nejenže je to nebezpečné, ale navíc se to prodraží. Brzdná dráha zimních pneu se při vyšších teplotách výrazně prodlužuje, což je dáno nízkou přilnavostí způsobenou menší styčnou plochou.

Kde pořídit nové pneumatiky?

Nepodceňujte tedy příchod jara a ohlídejte si nejen termín, ale i předpověď počasí. Jestliže nevíte, kde si nové pneumatiky pořídit, pak vám jistě přijdou vhod naše tipy.

  1. Nejlevnejsipneu.cz

Oblíbeným místem pro nákup pneumatik jako pro osobní, tak i nákladní či offroad automobily je internetový e-shop nejlevnejsipneu.cz. Nové gumy si zde můžete vybrat z rozmanitého množství a navíc vám budou dopraveny zdarma do 24 hodin i s doživotní zárukou.

  1. Pneumatiky.cz

Nízké ceny nových pneu, zboží skladem a dodání do 24 hodin nabízí e-shop pneumatiky.cz, kde vám rovněž garantují nejen původ, ale i kvalitu nabízeného zboží. Můžete využít asistence na telefonu a jistě oceníte příznivé pořizovací ceny pneumatik či dalšího zboží.

  1. Pneushop.cz

Kvalitní pneumatiky pro osobní vozidla naleznete i na stránkách pneushop.cz, kde si můžete v přehledném systému sami nastavit požadovaná kritéria pro výběr – například velikost pneumatik, cenovou kategorii nebo značku. I zde si jistě dokážete přijít na své.